نشر دیجیتال برخط (آنلاین)

مجوز نشر بر خط دیجیتال مجوزی است که معمولاً برای سایت‌هایی که ارائه می‌شود که محتوای آموزشی تولید می‌کنند. سایت‌های آموزشی و آموزشگاهی یا وب‌سایت‌هایی که تولید محتوای آموزشی نموده و نسبت به انتشار یا فروش اینترنتی آن اقدام می‌کنند برای دریافت مجوز ساماندهی، ملزم به اخذ مجوز نشر برخط دیجیتال هستند.

مرکز رسانه‌های دیجیتال باهدف ساماندهی و یافتن راهکارهای مناسب جهت حل مشکلات موجود در حوزهٔ نرم‌افزار ایجاد شده است. سامانه ساماندهی یکی از مراکز زیرمجموعه این مرکز است که یکی از مجوزهای صادر شده این سازمان، نشر بر خط دیجیتال می‌باشد.

نشر دیجیتال مبتنی بر حامل (CD، DVD، فلش و …)

رسانه‌هایی که اشتراک‌گذاری محتوا در آن‌ها وجود دارد، تنها با استفاده از پیشرفته‌ترین فناوری‌های پردازشگر دیجیتال قابل‌استفاده است، این رسانه‌ها شامل اینترنت، پیامک، شبکه‌های بلوتوث، نرم‌افزارهای رسانه‌ای، بازی‌های رایانه‌ای و غیره می‌شوند. نشر دیجیتال چیست؟ شامل هدایت محتوایی در فضای مجازی به طور جدید، از طریق ابزارهای پردازشگر دیجیتال، شامل شبکه جهانی اینترنت، پیامک، بلوتوث و حامل‌های فیزیکی مثل نرم‌افزار، بازی‌های رایانه‌ای. صدور مجوز برای نشر محصولات دیجیتال در شکل فیزیکی، مانند CD و DVD که می‌توانند در فروشگاه‌های فرهنگی قرار گیرند، از جزء فعالیت‌های نشر دیجیتال است. اخذ مجوز نشر محصولات دیجیتال بر روی شبکه‌های اینترنتی، از جمله وب‌سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها، نرم‌افزارهای الکترونیکی، کتاب الکترونیکی، آموزش‌های دیجیتالی، رادیوهای اینترنتی و … می‌باشد که به همین منظور قابل‌ارائه در شبکه‌های مجازی صورت می‌پذیرد.